Piękna Barcelona musisz ją zwiedzić

Piękna Barcelona musisz ją zwiedzić

Barcelona położona jest w północnowschodniej części Hiszpanii na morzem Iberyjskim. Niedaleko Barcelony przebiega granica francuskohiszpańska. Barcelona położona jest w Katalonii. Jest drugim co do wielkości miastem dlatego coraz więcej osób do niej przyjeżdża.
Barcelona jest bardzo dobrze rozwiniętym miastem Hiszpanii. Przebiegają tu różne autostrady, dlatego część turystów chętnie przyjeżdża samochodami. Z Polski jeśli udamy się w podróż samochodem do zaledwie około 2 tys. dzielą nas od stolicy Katalonii. Dla Barcelony również przyjeżdżają kibice z całego świata, gdyż jak wiemy w Hiszpanii są dwie bardzo dobre drużyny piłkarskie, a mianowicie FC Barcelona oraz Real Madryt. Każdy kto chce zwiedzić stadion FC Barcelony musi udać się na Camp Nou. W Barcelonie są do zwiedzania różne kościoły, katedry, ale największą popularnością cieszy się jednak stadion, gdzie duma Katalonii jak nieraz powtarza komentator sportowy rozgrywa swoje mecze. Będąc w Barcelonie trzeba zwiedzić koniecznie. Do kościołów, które też warto zwiedzić można zaliczyć Sagrada Familia, jest to jeden z najwyższych kościołów świata, ponieważ ma 115 metrów wysokości. Warto też zwiedzić Pałac Muzyki Katalońskiej, jest to jeden z najważniejszych zabytków Barcelony. Jeśli chodzi o hotele rezerwacje odbywają się cały rok. Możemy dolecieć również tutaj samolotem gdyż Barcelona ma bardzo dobrze rozwinięte lotniska.

Podróże i zwiedzanie to dla mnie odskocznia od szarej rzeczywistości. Jako podróżnik poświęcam każdą wolną chwilę na zagłębianie się w fachową literaturę z dziedziny turystyki co daje mi później wspaniałe możliwości badania i podziwiania mojego celu podróży. Bliskie mojemu sercu są w szczególności rejony bardzo rzadko uczęszczane przez turystów - niezbadane czy też zapomniane zakątki zawsze wzbudzają moją ciekawość. Zachęcam wszystkich do podróży, gdyż to one poszerzają nasze horyzonty, zmieniają tok myślenia i pozwalają zobaczyć świat z innej perspektywy.